If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Ще кажа нещо по спомен...имах 17-ки,8ж с ЕТ30(ако не се лъжа) и ми опираха при по сериозна неравност с двама отзад.Но бях и със стоково окачване,което също играе роля.Опираше много малко само отзад....но достатъчно да се чуе и съответно да се види чертата по гумите.
п.с. Съжалявам,сега намерих снимки на джантите и ЕТ-то е било 35.
Бе..относителна работа е...аз съм ето с тези джанти,които са оригинални за модела 17-ки,7ж и ет40 или 40,5 вече не помня....та ми опираха отзад,защото съм с гуми 225/45..а със 215/45 няма никакви забележки.
Откакто сложих черния айбах и с 225 не ми е опирала повече.
Вярно разликата от 28 до 40 е голяма......но колко точно?
Имаше във форума разни схеми...но не мога да ги намеря....
Та трябва проба,няма начин.....поне така мисля аз.
Колега имаш ли някаква снимка...може пък някой да има същите или поне да е виждал или чул нещо.В такъв момент всичко е от полза.
ами гледам че оригинално 16ските за алфа са ЕТ 40 а до 28 ми се струва много! Иначе поне за мен джантите са муцка! тва ме притеснява - по някоя неравност да не жулват външния ръб на гумата в веждите-особено отзад.
понеже преди години сложих на бившата кола (Вектра) джанти от БМВ с малко ЕТ и пак голоям хубав борд.всичко заспа ама по пътя ха тук ха там гумата отзад постоянно търкаше веждата при неравност или бабуни!
Сега сериозно - има вероятност да опират, макар че с 205/55 не би трябвало. Просто зависи от много неща (включително дори и от ПРОИЗВОДИТЕЛЯ на гумата която си сложил, при един и същи размер с едни гуми може да опре, а с други не).
Опирало ми е с джанти 8J / ЕТ35 и гума 225, така че на теория, след прости сметки, с джанта 7J / ЕТ28 и гума 205, бордът на гумата би следвало да е с около 1,5 см по-навътре и да нямаш проблеми.
Само с проба ще стане 100% ясно. Иначе джантата е красива.
166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer
Наистина много приятна джанта...изчистена и както се вижда в много прилично състояние.
Аз да ти кажа си заслужава да ги вземеш...все някакъв вариант ще имаш.Както казват колегите,от гумите също има значение.
Колко е разликата от ЕТ28 до ЕТ30....предполагам нещо в милиметри....ако разликата е 2мм,то е незначителна...
Така най-лесно ще се ориентира човек.....
Копнах първото намерено в някакъв форум...всичко е ясно,но колко е действителната разлика в случая?
"ET или т.нар. офсет на джантите най-общо казано е разтоянието м/у централния отвор на джантата и центъра на опорната й повърхност в/у главината, с други думи - колкото по-малко е числото (ЕТ), толкова джантата стои по-изхвърлена. "
Не че не го знаят много хора,но все пак има и такива.
ами гледам че оригинално 16ските за алфа са ЕТ 40 а до 28 ми се струва много! Иначе поне за мен джантите са муцка! тва ме притеснява - по някоя неравност да не жулват външния ръб на гумата в веждите-особено отзад.
понеже преди години сложих на бившата кола (Вектра) джанти от БМВ с малко ЕТ и пак голоям хубав борд.всичко заспа ама по пътя ха тук ха там гумата отзад постоянно търкаше веждата при неравност или бабуни!
Колега фабрично да такива са,и колко навътре са навряни?
16ка с такова ет28 няма ягода,за да се убедиш пробвай ги.
Comment